Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Produkt dnia
Emel Roczki - Trzewik E1468-8
Emel Roczki - Trzewik E1468-8
199,00 zł
Darmowa dostawa
Zrób zakupy na kwotę minimum 199 zł - przesyłkę otrzymasz GRATIS
Darmowa dostawa (Poczta Polska) już od 199,00 zł.
Jesteśmy na Facebooku
Blog chmura tagów
Jak mierzyć stopę dziecka

Czy Wiesz, że rodzice bardzo często źle mierzą stopę swojego dziecka, żeby dobrać odpowiedni rozmiar bucika. Robią to przeważnie kiedy dziecko słodko śpi, albo siedzi. A to jest poważny błąd. Poniżej znajdują się wskazówki, jak prawidłowo to zrobić.

Jak mierzyć stopę dziecka:

  1. Robimy to na STOJĄCO !!!! Mierzymy od pięty do najbardziej wystającego paluszka (nie zawsze jest to duży palec). Najlepiej jest postawić dziecko przy ścianie (musi stać na obu nóżkach, tak żeby stópki przylegały do ściany), na podłożonej wcześniej czystej kartce papieru, na której nanosimy linię. Mierzymy zaznaczone punkty. Należy zawsze zmierzyć dwie stopy dziecka, ponieważ ich długość może się różnić. Wybieramy dłuższy pomiar, jeżeli takie różnice wystąpią.
  2. Jeżeli już znasz długość stopy, dodaj do tej wielkości 6-10 mm. Otrzymasz wtedy pożądaną wielkość wkładki bucika i dopiero wtedy możesz dobrać jego odpowiedni rozmiar. Przykład: stopa dziecka 13 cm + 10 mm (1 cm) = 14 cm (szukasz bucika o takiej długości wkładki wewnętrznej).
  3. PAMIĘTAJ !!! Każdy producent obuwia stosuję własną numerację, dlatego kupując buciki zawsze kieruj się długością wkładki, którą podaje Tobie konkretny producent. Najlepiej jest wyjąć wkładkę z buta (jeżeli jest taka możliwość) i postawić na niej nóżkę dziecka, wtedy dokładnie widać czy bucik jest odpowiedni. To samo należy robić okresowo w domu, żeby sprawdzać na bieżąco, czy bucik nadaje się jeszcze do chodzenia. Stopa dziecka rośnie bardzo szybko, szczególnie w pierwszych latach jego życia.

O tym, jak dbać o prawidłowy rozwój stopy Twojego dziecka i jak powinien być dobrany idealnie bucik, przeczytasz tutaj Certyfikat Zdrowa Stopa

Jeżeli masz wątpliwości jak zmierzyć stopę swojego dziecka lub potrzebujesz innej porady związanej z doborem bucika, skontaktuj się z nami. Zawsze służymy pomocą:)

Telefon: + 48 791 140 540

E-mail: sklep@ubrankaibuciki.pl

Pozdrawiamy,

Zespół ubrankaibuciki.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl