Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Jesteśmy na Facebooku
Zdrowa Stopa - znak będący wyróżnikiem dobrego obuwia 0

Znak ZDROWA STOPA jest wyróżnikiem dobrego obuwia, zabezpieczającego prawidłowy rozwój i funkcjonowanie stopy dziecka. Prawo stosowania znaku ZDROWA STOPA przyznaje Komisja Specjalistów ds. Obuwia Dziecięcego działająca przy IPS Oddział w Krakowie potwierdzając swoją decyzję świadectwem. Oceny obuwia dokonuje ortopeda, antropolog, konstruktor obuwia, technolog i materiałoznawca.

Kupując buty ze znakiem "ZDROWA STOPA" masz pewność, że spełnią one wszystkie rygorystyczne wymogi pod względem konstrukcyjnym, technologicznym i materiałowym, stawiane przez Instytut Przemysłu Skórzanego, który przyznaje prawo do stosowania tego znaku producentom obuwia.

Poniżej przedstawiamy informacje, pomocne przy wyborze butów dla dzieci:

"Jak dbać o stopy swojego dziecka?
Porady dla rodziców.

Ten znaczek jest gwarancją, że buty nim oznaczone zabezpieczają prawidłowy rozwój stóp Twojego Dziecka!

DBAJ O STOPY SWOJEGO DZIECKA!

Czy wiesz, że:

 • Zdecydowana większość dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami, ale tylko 30% ludzi starszych nie odczuwa dolegliwości stóp.
 • Przyczyną takiego stanu rzeczy jest często niewłaściwe obuwie noszone w dzieciństwie.

Jeśli chcesz by Twoje dziecko, gdy dorośnie, miało zdrowe stopy, musisz o nie dbać od pierwszych chwil Jego życia!

Pamiętaj:

 • Dopóki dziecko spędza większość czasu leżąc, nie zakładaj mu żadnych butów, a nóżki chroń przed marznięciem wkładając luźne skarpetki, które nie będą ściskać jego paluszków i zaburzać swobodnego przepływu krwi.
 • Twoje dziecko zaczyna już stawać i przygotowuje się do chodzenia. Pierwsze buty, które mu założysz mogą zdecydować o prawidłowym rozwoju stóp. Kupując te pierwsze buty szukaj buta:
  • z cholewką sięgającą nieco ponad kostkę (ale nie za wysoko), z usztywnioną piętą, która będzie wspomagać prawidłowe ustawienie stopy (w stosunku do osi goleni);
  • z szerokim i wysokim czubkiem, w którym będzie miejsce na prawidłowe ułożenie palców i swobodne poruszanie nimi;

  • z zapięciem (sznurowanie, rzepy) sięgającym daleko w kierunku czubka, aby można but łatwo włożyć, a następnie dobrze dopasować do stopy;
  • bardzo elastycznego ze sprężystą podeszwą, zginającą się na linii zginania palców, z zabezpieczeniem przeciwpoślizgowym.
 • Nie szukaj butów z tzw. wkładką ortopedyczną. O tym, czy ona jest potrzebna Twojemu dziecku może zdecydować tylko ortopeda. Wszystkie małe dzieci (do 3 roku życia) mają pozornie „płaskie stopy”, ponieważ podściółka tłuszczowa wypełnia sklepienie stopy, a znika wraz z rozwojem stopy. Jeśli jednak nie zniknie – wizyta u ortopedy jest konieczna.
 • Twoje dziecko jest coraz starsze, szybko rośnie, rośnie także stopa – przeciętnie około 1 cm rocznie (w niektórych okresach nawet 1,5 cm). Mierz co 3 miesiące stopę dziecka, aby mieć pewność, że nie nosi ono za krótkich butów.
 • Po nowe buty wybierz się koniecznie z dzieckiem (nie z „patyczkiem”). Włóż dziecku buty, a gdy w nich stanie sprawdź czy mają odpowiednią długość, przyciskając czubek buta. Prawidłowo dobrany but powinien być dłuższy od stopy o 6 – 10 mm w zależności od kształtu czubka i układu palców oraz ze względu na przesuwanie się stopy w bucie w czasie chodzenia i szybki wzrost długości stopy.
 • Dziecku, które już sprawnie chodzi możesz kupować nie tylko trzewiki, ale też półbuty, czy sandały z tzw. łożem dla pięty (zagłębieniem pod piętę) zapobiegającym przesuwaniu się pięty na boki.
 • Twoja dorastająca córka zaczyna marzyć o „dorosłych” butach – chętnie na wyższym obcasie. Nie możesz jej jednak (do 15 roku życia) kupować butów na obcasie wyższym niż 3,5 cm i wąskim. Noszenie we wczesnej młodości butów na takim obcasie wpływa niekorzystnie na ustawienie kręgosłupa.
 • Staraj się zwracać uwagę na materiały z jakich wykonano but. Ważne jest aby pochłaniały one pot, wydzielony przez stopę, bo nagromadzenie wilgoci sprzyja rozwojowi chorób skóry (np. grzybic). Najlepsze będą dla Twojego dziecka buty ze skóry i przewiewnej tkaniny.
 • Przywiązuj dużą wagę do butów używanych w przedszkolu, szkole i domu, przecież to w nich dziecko spędza najwięcej czasu.
 • Nie zakładaj dziecku butów „po” innym dziecku, gdyż wraz z butami możesz „przekazać” mu deformację stóp i złe nawyki chodzenia.

W wyborze właściwych butów dla Twojego Dziecka pomoże Ci znak „ZDROWEJ STOPY”.

Powyższy tekst uzgodniono z Kliniką Ortopedii Dziecięcej w Lublinie i Polsko-Amerykańskim Instytutem Pediatrii CM UJ w Krakowie."

Źródło: http://www.ips.krakow.pl/nasza-oferta/certyfikaty-i-znaki/zdrowa-stopa/porady-dla-rodzicow.html

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl